Top News-Trafik heroine nga qelia e burgut/Si u zbulua ‘kapoja’! Pranga 3 shqiptarëve në Francë

3231
1
8
14.11.2022
Top Channel Albania

Top Channel Albania

5464743724
2220000
290284
23.06.2011
AL
Описание видео:

Trafikimi dhe kultivimi i drogës është kthyer në biznesin më fitimprurës dhe që të pasuron shpejt, për disa nga shqiptarët të cilët futen ilegalisht në vendet e Bashkimit Europian. Së fundmi, dy shqiptarë u dënuan me burg nga autoritetet francezë, nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Shqiptarët, emrat e të cilëve nuk bëhen publike në mediat franceze, u vunë në pranga më 5 nëntor, gjatë një kontrolli rutinë në një rrugicë të komunës Vougy. Oficerët kishin shkuar për kontroll në këtë zonë, pasi kishin marrë informacione se disa persona shisnin heroinë në doza të vogla. Mbrëmjen e 5 nëntorit, ata kapën në flagrancë tre shqiptarët në një automjet, brenda të cilit u gjetën 128 gramë heroinë, sasi u përdor si provë në procesin ndaj tyre. Njëri prej shqiptarëve u dënua me 15 muaj burg, ndërsa tjetri me 18 muaj burgim. Nga hetimet rezultoi se dy shqiptarët kishin një bashkëpunëtorë në burgun ku ata u izoluan. Ai ishte me origjinë nga Kosova dhe sipas mediave vendase, kontrollonte rrjetin e trafikimit nga qelia. Për këtë të fundit, gjykata vendosi 2 vite burg. Përvec dënimit, autoritetet vendosën që pas daljes nga qelia, shqiptarët të mos shkelin më në Francë. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍bit.ly/2TJndeH #TopNews#Francë#TopChannel

Кадры из видео
Top News-Trafik heroine nga qelia e burgut/Si u zbulua ‘kapoja’! Pranga 3 shqiptarëve në Francë
Top News-Trafik heroine nga qelia e burgut/Si u zbulua ‘kapoja’! Pranga 3 shqiptarëve në Francë
Top News-Trafik heroine nga qelia e burgut/Si u zbulua ‘kapoja’! Pranga 3 shqiptarëve në Francë
Top News-Trafik heroine nga qelia e burgut/Si u zbulua ‘kapoja’! Pranga 3 shqiptarëve në Francë
Тэги из видео
Комментарии пользователей:
Что ищут прямо сейчас
leila fg sicario Cameron Highlands prefoxfox Dancin fleeffee FarCry Car news дизайн 祁山 стол в стиле лофт IndieHorrorGames вздутие живота Медитация для снятия стресса BGH coop villages печь
Похожие видео
18.11.2022
Ftesë në 5, Motra të ndan nga burri? Nis diskutimi në studio, 18 Nëntor 2022, Pjesa 1

Ftesë në 5, Motra të ndan nga burri? Nis diskutimi në studio, 18 Nëntor 2022, Pjesa 1

21.11.2022
Vrasje e dyfishtë në Itali, vritet me thikë çifti shqiptar

Vrasje e dyfishtë në Itali, vritet me thikë çifti shqiptar

14.11.2022
Top News-‘Mbreti’ shqiptar i kokainës në Ekuador/Zhduket pa gjurmë, policisë i mbetet fotografia

Top News-‘Mbreti’ shqiptar i kokainës në Ekuador/Zhduket pa gjurmë, policisë i mbetet fotografia

14.01.2022
Top News - Shqiptari që vdiq në burgun francez/Mister e gjithë ngjarja, akuzat e familjarëve

Top News - Shqiptari që vdiq në burgun francez/Mister e gjithë ngjarja, akuzat e familjarëve

19.11.2022
Stërvitja në Shqipëri e grupeve të para ku mori jetë UÇK. 1991 - Gjurmë Shqiptare

Stërvitja në Shqipëri e grupeve të para ku mori jetë UÇK. 1991 - Gjurmë Shqiptare

07.12.2022
Top Channel/ ”Lufta do zgjasë”,Putin: Kemi armët më të avancuara bërthamore, por…

Top Channel/ ”Lufta do zgjasë”,Putin: Kemi armët më të avancuara bërthamore, por…

06.06.2020
1997 - Marsi i mallkuar. Pamjet e frikshme të 1997. Pjesa 1 - Gjurmë Shqiptare

1997 - Marsi i mallkuar. Pamjet e frikshme të 1997. Pjesa 1 - Gjurmë Shqiptare

07.12.2022
Lufta e Ronaldos | Fundi i një lojtari të madh? - Top Arena

Lufta e Ronaldos | Fundi i një lojtari të madh? - Top Arena

25.11.2022
'Kraja është i trembur'/ Ngjela zbulon SKENARIN: Ja pse ka dështuar SPAK... | Breaking Top News

'Kraja është i trembur'/ Ngjela zbulon SKENARIN: Ja pse ka dështuar SPAK... | Breaking Top News

15.11.2022
Deklarata bombë e priftit

Deklarata bombë e priftit "të kishit sa gjysmën e besimit të myslimanëve"-ShqipëriaLive 15Nëntor2022

07.12.2022
Angli-Francë | Kush fiton? Analiza e detajuar - Top Arena

Angli-Francë | Kush fiton? Analiza e detajuar - Top Arena

30.05.2018
Ora News - U kapën me 53 kg heroinë në Spanjë, dy shqiptarët mbrojnë njëri-tjetrin në gjyq

Ora News - U kapën me 53 kg heroinë në Spanjë, dy shqiptarët mbrojnë njëri-tjetrin në gjyq

20.11.2022
Portokalli, 20 Nëntor 2022 - Big Brother ( Dy hyrje të reja)

Portokalli, 20 Nëntor 2022 - Big Brother ( Dy hyrje të reja)

16.11.2022
Rrënjët e influencës ruse dhe ‘zhurma’ Putin në Ballkan / Si sot një vit më parë…!

Rrënjët e influencës ruse dhe ‘zhurma’ Putin në Ballkan / Si sot një vit më parë…!

21.11.2022
Halit Valteri: Ilir Meta të shkojë në burg | Zona Zero Top News

Halit Valteri: Ilir Meta të shkojë në burg | Zona Zero Top News

09.11.2022
Pritja e ftohtë. Babai shkoi për ngushëllim te komshiu i vrarë. Nuk e kuptoi që do i vrisnin djalin

Pritja e ftohtë. Babai shkoi për ngushëllim te komshiu i vrarë. Nuk e kuptoi që do i vrisnin djalin

27.11.2022
Serbia mund të coptohet. Shqiptarët para-hënorë - E Diell 27.11.2022

Serbia mund të coptohet. Shqiptarët para-hënorë - E Diell 27.11.2022