Top News-Ish deputeti Alqi Bllako del nga burgu/Nga qelia do qëndrojë në arrest shtëpie, reagon SPAK

815
2
2
06.10.2022
Top Channel Albania

Top Channel Albania

5464743724
2220000
290284
23.06.2011
AL
Описание видео:

Vendimi i Gjykatës Speciale kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar për të lënë të lirë nga qelia, por me masën e sigurisë Arrest shtëpiak Alqi Bllakon ka prodhuar edhe një konflikt institucional mes gjykatës dhe SPAK. Ish deputeti i Partisë Socialiste Alqi Bllako është liruar nga burgu, pasi gjykata speciale pranoi kërkesën e tij për zëvëndësimin e masës së sigurisë me arrest në shtëpi. Ishte gjyqtarja Irena Gjoka ajo e cila shqyrtoi kërkesën e ish deputetit dhe vlerësoi të arsyeshme kërkesën e bërë nga Bllako, ndërsa ky i fundit do të qendrojë në arrest shtëpiak, deri në një vendim të dytë. Por, pak minuta pas këtij vendimi ka reaguar SPAK, duke apeluar vendimin dhe kërkuar rikthimin në qeli të ish-deputetit, që akuzohet për korrupsion. Alqi Bllako u arrestua me datë 31 mars në banesën e tij, pas urdhërit të dhënë nga Prokuroria e Posacme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, pasi ish deputeti akuzohej për korrupsion dhe shpërdorim detyre në kohën kur ka qenë Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit. SPAK pretendon se Bllako ka shpronësuar truallin ku është ndërtuar incenetaroi i Fierit, por ky I fundit hodhi poshtë akuzat me argumentin se thjesht ka bërë transferimin e praktikës për shpronësimin e truallit, pasi sipas tij, sekretari i përgjithshëm nuk ka lidhje direkte me këtë procedurë. Nga hetimet e SPAK rezultoi se Alqi Bllako në bashkëpunim me ish-ministrin Lefter Koka, falsifikuan dokumentin në lidhje me sipërfaqen e tokës, ku u ndërtua inceneratori i Fierit, duke i shkaktuar dëm buxhetit të shtetit prej 16 milionë lekësh. Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍bit.ly/2TJndeH #TopNews#AlqiBllako#TopChannel

Кадры из видео
Top News-Ish deputeti Alqi Bllako del nga burgu/Nga qelia do qëndrojë në arrest shtëpie, reagon SPAK
Top News-Ish deputeti Alqi Bllako del nga burgu/Nga qelia do qëndrojë në arrest shtëpie, reagon SPAK
Top News-Ish deputeti Alqi Bllako del nga burgu/Nga qelia do qëndrojë në arrest shtëpie, reagon SPAK
Top News-Ish deputeti Alqi Bllako del nga burgu/Nga qelia do qëndrojë në arrest shtëpie, reagon SPAK
Тэги из видео
Комментарии пользователей:
Teli Teli
2022-10-06 16:52:18

Bravo gjykaka hajbutet e meritoine tejene jashte

Что ищут прямо сейчас
продуктивний день johnnys 62 slbenfica forces 布施 aulas HDZ Основные правила внесения корневых подкормок iceland Lowriding bayden Officer European plkd wwe nga bora leao ao vivo 守山 우유
Похожие видео
06.10.2022
Alqi Bllako lirohet nga burgu/ Gjykata e lë arrest shtëpie - Vizion Plus

Alqi Bllako lirohet nga burgu/ Gjykata e lë arrest shtëpie - Vizion Plus

07.10.2022
Ja kush do të jetë fitues në luftën Rusi-Ukrainë... | Breaking Top News

Ja kush do të jetë fitues në luftën Rusi-Ukrainë... | Breaking Top News

26.08.2022
Top News - SPAK, letër bankave për lekët e Ilir Metës/ Hapi i dytë marrja në pyetje e të akuzuarve

Top News - SPAK, letër bankave për lekët e Ilir Metës/ Hapi i dytë marrja në pyetje e të akuzuarve

06.10.2022
Top News- Pasuria 3.5 mln euro që zë fill nga krimi!/Njëri nga pronarët i arrestuar për prostitucion

Top News- Pasuria 3.5 mln euro që zë fill nga krimi!/Njëri nga pronarët i arrestuar për prostitucion

09.11.2022
Klan News - Alqi Bllako kthehet në qeli, flet avokati: Do i drejtohemi Gjykatës së Lartë

Klan News - Alqi Bllako kthehet në qeli, flet avokati: Do i drejtohemi Gjykatës së Lartë

07.10.2022
Top News - Rusët kërkojnë azil në SHBA / U larguan nga lufta, mbërrijnë në Alaskë

Top News - Rusët kërkojnë azil në SHBA / U larguan nga lufta, mbërrijnë në Alaskë

07.12.2022
Lufta e Ronaldos | Fundi i një lojtari të madh? - Top Arena

Lufta e Ronaldos | Fundi i një lojtari të madh? - Top Arena

06.10.2022
Top Channel/ Vreshtaria nuk ka më treg/ Këtë vit është prodhuar më shumë, gjysma po ngelet pa shitur

Top Channel/ Vreshtaria nuk ka më treg/ Këtë vit është prodhuar më shumë, gjysma po ngelet pa shitur

06.10.2022
Vëllezërit Beqiraj, Lala: Shuma për të vrarë njerëz varionte nga 50 mijë deri në 150 mijë euro

Vëllezërit Beqiraj, Lala: Shuma për të vrarë njerëz varionte nga 50 mijë deri në 150 mijë euro

06.10.2022
Stop/Komshiu ndërton pa leje, i dëmton banesën dhe e godet me tulla e dru - 6 Tetor 2022

Stop/Komshiu ndërton pa leje, i dëmton banesën dhe e godet me tulla e dru - 6 Tetor 2022

05.10.2022
Top Channel/ Digjen 350 tonë mollë. Flakët përpijnë magazinën frigoriferike të Pogradecit

Top Channel/ Digjen 350 tonë mollë. Flakët përpijnë magazinën frigoriferike të Pogradecit

11.10.2022
Tv Klan - PD: Alqi Bllako duhej të dënohej me 20 vite burg |Lajme-News

Tv Klan - PD: Alqi Bllako duhej të dënohej me 20 vite burg |Lajme-News

07.12.2022
Top Channel/ ”Lufta do zgjasë”,Putin: Kemi armët më të avancuara bërthamore, por…

Top Channel/ ”Lufta do zgjasë”,Putin: Kemi armët më të avancuara bërthamore, por…

06.10.2022
Tv Klan - Lirohet ish-deputeti Alqi Bllako | Lajme News

Tv Klan - Lirohet ish-deputeti Alqi Bllako | Lajme News

07.12.2022
Angli-Francë | Kush fiton? Analiza e detajuar - Top Arena

Angli-Francë | Kush fiton? Analiza e detajuar - Top Arena

07.10.2022
Top News - ‘Mirupafshim në Moldavi!’ / Një mesazh i qartë për Moskën pas takimit të Pragës

Top News - ‘Mirupafshim në Moldavi!’ / Një mesazh i qartë për Moskën pas takimit të Pragës

09.11.2022
Apeli i GJKKO shqyrton sot çështjen për Alqi Bllakon, SPAK kërkon rikthimin e tij në qeli

Apeli i GJKKO shqyrton sot çështjen për Alqi Bllakon, SPAK kërkon rikthimin e tij në qeli