Lushnje, përfundoi dënimin për tenderin 24 mln lekë, lirohet nga qelia biznesmeni Ibrahim Lami

4455
1
12
17.08.2022
Ora News

Ora News

348901724
236000
127861
17.09.2011
Описание видео:

#oranews #IbrahimLami #spak #bashkialushnje Gjykata e Posaçme ka liruar nga qelia biznesmenin Ibrahim Lami i cili ishte dënuar me 1 vit e 6 muaj burg pasi u akuzua për tenderin 24 milionë lekë në bashkinë e Lushnjes. Për këtë aferë u arrestua edhe ish-kryetari bashkisë, Fatos Tushe, si dhe disa ish-vartës të tij. GJKKO vendosi lirimin e biznesmenit për shkak se e ka kryer dënimin e dhëne nga shkalla e parë. Zyrtarët e bashkisë përfunduan në pranga me kërkesë të SPAK pasi sipas hetimeve kishin favorizuar biznesmenin në fjalë për marrjen e tenderit për kanalin vaditës me vlerë 24 milionë lekë të reja, teksa biznesmeni kishte ndërhyrë që vajza e Tushes të merrte provimin në Fakultetin e Mjekësisë. Pak javë më parë të arrestuarit u shpallën fajtor edhe nga gjykata. Ish kryebashkiaku Fatos Tushe u dënua me 3 vite e 6 muaj burg, por nga gjykimi i shkurtuar dënimi që do të kryejë është shkurtuar në dy vite e katër muaj burg. GJKKO shpalli fajtor edhe bashkëpunëtorët e ish-kryebashkiakut, punonjës, juristë, drejtorë te ndërmarrjes së pasurive publike të këtij qyteti të përfshirë në shkelje. Për më shumë lexoni në: 🤍🤍oranews.tv/vendi/lushnje-mori-24-mln-euro-tender-lirohet-nga-qelia-biznesmeni-ibrahim-lami-i1053595 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍bit.ly/2DDddtL Facebook: 🤍bit.ly/2RkUN4s Instagram 🤍🤍instagram.com/oranewstv/ Twitter 🤍twitter.com/OraNewsRTV

Кадры из видео
Lushnje, përfundoi dënimin për tenderin 24 mln lekë, lirohet nga qelia biznesmeni Ibrahim Lami
Lushnje, përfundoi dënimin për tenderin 24 mln lekë, lirohet nga qelia biznesmeni Ibrahim Lami
Lushnje, përfundoi dënimin për tenderin 24 mln lekë, lirohet nga qelia biznesmeni Ibrahim Lami
Lushnje, përfundoi dënimin për tenderin 24 mln lekë, lirohet nga qelia biznesmeni Ibrahim Lami
Тэги из видео
Комментарии пользователей:
Что ищут прямо сейчас
IndieHorrorGames вздутие живота Медитация для снятия стресса BGH coop villages печь 항소 питбайк из хлама abcd Soldunova как заменить кузов Fischer’s bs Mingdao subsidia Sweden carrier killer submarine priscilla kelly wwe anna vlog flylady уборка
Похожие видео
10.10.2018
Report TV - Me armë dhe shpatë/ Arrestohet 'i forti' i Boriçëve në Fier

Report TV - Me armë dhe shpatë/ Arrestohet 'i forti' i Boriçëve në Fier

17.08.2022
Dyshime për konflikt të çastit, zbardhen të rejat nga vrasja e të riut në Elbasan

Dyshime për konflikt të çastit, zbardhen të rejat nga vrasja e të riut në Elbasan

18.01.2021
57 vite burg per anetaret e Bandes se Cerrikut (9 Prill 2001)

57 vite burg per anetaret e Bandes se Cerrikut (9 Prill 2001)

23.08.2022
Ekzekutimi në Lushnje për hesapet e vjetra/ Si sot një vit më parë...!

Ekzekutimi në Lushnje për hesapet e vjetra/ Si sot një vit më parë...!

20.04.2022
Tv Klan - Atentat me silenciator në Lushnje |Lajme-News

Tv Klan - Atentat me silenciator në Lushnje |Lajme-News

26.09.2022
Top Channel/ Kampionati i peshëngritjes, U20 dhe U23 në garë në Lushnjë

Top Channel/ Kampionati i peshëngritjes, U20 dhe U23 në garë në Lushnjë

24.08.2020
Gjyqi i bandes se Lushnjes, arrestohen deshmitaret - (29 Mars 2001)

Gjyqi i bandes se Lushnjes, arrestohen deshmitaret - (29 Mars 2001)

17.09.2022
Fati i ish-kreut të bandës së Lushnjes, Aldo Bare në duart e Gjykatës së Lartë, dosja në shqyrtim...

Fati i ish-kreut të bandës së Lushnjes, Aldo Bare në duart e Gjykatës së Lartë, dosja në shqyrtim...

20.10.2022
Top News-270 mijë eurot e të 'fortit' të Lushnjes/ Trafikantit i sekuestrohet apartamenti luksoz

Top News-270 mijë eurot e të 'fortit' të Lushnjes/ Trafikantit i sekuestrohet apartamenti luksoz

25.01.2021
Qyteti i Lushnjes tronditet nga shperthimi i tritolit - (13 Shkurt 2002)

Qyteti i Lushnjes tronditet nga shperthimi i tritolit - (13 Shkurt 2002)

24.05.2022
Artan Hoxha: Laert Haxhia u pa në vendlindje

Artan Hoxha: Laert Haxhia u pa në vendlindje

22.06.2020
Išnarpliota įspūdinga mokesčių slėpimo schema

Išnarpliota įspūdinga mokesčių slėpimo schema

02.10.2019
Atentati në Lushnje, Besnik Hida shqetesoi autorët e masakres ndaj nipit | ABC News Albania

Atentati në Lushnje, Besnik Hida shqetesoi autorët e masakres ndaj nipit | ABC News Albania

07.12.2022
Sulmi ndaj Berishës, Noka: Rama tentoi të eleminojë fizikisht opozitën

Sulmi ndaj Berishës, Noka: Rama tentoi të eleminojë fizikisht opozitën

03.10.2022
Identifikohen autorët e pengmarrjes në autostradën Tiranë-Durrës, vëllezërit Beqiraj i njihnin

Identifikohen autorët e pengmarrjes në autostradën Tiranë-Durrës, vëllezërit Beqiraj i njihnin

06.07.2022
Tv Klan - Djali vret babanë në Lushnje |Lajme -News

Tv Klan - Djali vret babanë në Lushnje |Lajme -News

11.11.2022
Top Channel/ Mbetën të plagosur, kryetari i Bashkisë Divjakë dhe shoferi jashtë rrezikut për jetën

Top Channel/ Mbetën të plagosur, kryetari i Bashkisë Divjakë dhe shoferi jashtë rrezikut për jetën